sobota, 24 listopada 2018

Błędne Skały

Błędne Skały, kto z Was nie słyszał o tym miejscu zwanym kiedyś Dzikimi Dołami.Jedna z dwóch najważniejszych atrakcji Gór Stołowych licznie odwiedzana przez turystów.Ten piękny pomnik przyrody nieożywionej był następnym przystankiem na naszej trasie.

Rezerwat przyrody Błędne Skały znajduje się w połowie drogi między Kudawą Zdrój a Karłowem.Aby dostać się tam samochodem poruszamy się najpierw Szosą Stu Zakrętów do skrzyżowania gdzie znajduje się dolny parking a następnie drogą puszczańską do górnego parkingu.Ruch odbywa się wahadłowo ze względu na dość wąską drogę a auta puszczane są co pół godziny.Sam rezerwat znajduje się na wysokości 852 m n.p.m i zajmuje obszar 21 ha.Przez ten wahadłowy ruch nasz najmłodszy podróżnik postanowił się zdrzemnąć przez co do labiryntu skalnego poszliśmy tylko we dwóch.Labirynt powstał na skutek działania sił przyrody,wiatru,lodu,śniegu i deszczu,obejmuje on swoim zasięgiem zespół form skalnych o wysokości od 6 do 11 metrów.Błędne Skały to fascynujące miejsce gdzie jest pełno zaułków ,szczelin i bardzo wąskich korytarzy między skałami którymi sam miałem problem się przecisnąć.Skały mają też swoje nazwy takie jak "Kurza Stopka" , "Skalne Siodło" , "Wielka Sala" i wiele innych.Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną której przejście zajmuje około 40 minut.
Do parkingu wracamy trasą z widokiem na Szczeliniec Wielki o którym już w następnym wpisie....Po powrocie do samochodu okazało się że Wojtek nadal śpi a na zjazd na dół musimy poczekać 30 minut.....
3 komentarze:

  1. Świetne miejsce, byłem chyba z dziesięć razy i zawsze chętnie wracam. Fajna relacja. Doskonała widoczność się Wam trafiła.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie byłam w Błędnych Skałach, za to buszowałam w Szczelińcu Wielkim. Kiedyś nadrobię ;) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Wrocław-Zamek Leśnica

Powoli opuszczamy Wrocław ale zanim z niego wyjedziemy mamy w planach obejrzeć zamek w  Leśnicy.Leśnica to dawna wieś a od 1928 roku dzielni...

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia