sobota, 3 listopada 2018

Park Rododendronów w Kromlau

Z Bad Muskau do Kromlau jest jakieś 10 minut jazdy samochodem tak więc szkoda by było nie podjechać zważywszy że pora jeszcze wczesna a pogoda ładna.Magnesem przyciągającym w to miejsce jest tak zwany Diabelski Most.Sam park powstał w pierwszej połowie XIX wieku i zajmuje powieżchnię 200 ha a jego założycielem był Friedich Hermann Rötschke.Most Rakotza bo taka jest jego prawidłowa nazwa ma 35 metrów długości i powstał w 1860 roku a jego budowa trwała 10 lat.Do jego budowy Rötschke wykorzystał polne kamienie i słupy bazaltowe.Nazwa mostu pochodzi od nazwy jeziora,które spina budowla.Pod koniec XIX wieku z inicjatywy hrabiego Egloffsteina Arkittena park powiększony został o plantacje rododendronów,azalii i różaneczników.W parku możemy zobaczyć takie budowle jak Dom Kawalera w stylu szwajcarskim oraz pałac z 1860 roku, posiadłość założyciela parku.I tym miłym akcentem kończymy wizytę u naszych zachodnich sąsiadów i wracamy do Karpacza.


2 komentarze:

  1. Urzekający most. Cieszę się, że i tam dotarliście. Na nas to miejsce zrobiło duże wrażenie.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cały czas przede mną... To jest zaleta posiadania auta. Można dojechać w praktycznie każde miejsce. Ja niestety polegam przeważnie na komunikacji zbiorowej :) Pozdrawiam Was! P.s. Starszy syn to wierna kopia Mamy, a młodszy, to Twoja Darku ;)

    OdpowiedzUsuń

Zakończenie sezonu w Tykocinie

Mimo że obecny sezon w pełni to trzeba nadrobić zeszłoroczne zaległości.Zakończenie poprzedniego sezonu było mało rodzinne gdyż postanowiliś...

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia